Adds to Eco FWD:
No additional major features.
| Engine |
Electric Motor HP:
174
·
Electric Motor Power Output (Kilowatts):
130
·
Electric Motor Torque:
184
|
| Tires |
Type:
all season
|
Price
--
Body Style
Crossover
Engine
174 hp Electric
Seating
5
Price
Transmission
1-Speed Dual Clutch
Safety
| Driver Airbag | -- |
| Passenger Airbag | -- |
| Front Side Airbags | -- |
| Rear Side Airbags | -- |
| Curtain Airbags | -- |
| ABS Brakes | -- |
Amenities
| Sunroof/Moonroof | -- |
| Air Conditioning | -- |
| Leather Seats | -- |
| Power Windows | -- |
| Power Door Locks | -- |
| Navigation System | -- |
Engine
174 hp Electric
Dimensions
| Maximum Seating | 5 seats |
| Fuel Tank Volume | -- |
| Front Legroom | -- |
| Back Legroom | -- |
| Wheelbase | 107.5 in |
| Length | 166.9 in |
| Width | 71.7 in |
| Height | 62.8 in |
Cargo and Towing